01 - Nov - 2019
De boeken gingen weer aan de wilgen, het was activiteitenweek!
De boeken gingen weer aan de wilgen, het was activiteitenweek! Vorige week werden de lesboeken voor even aan de wilgen gehangen en de stoelen en tafels opzij geschoven, want het was weer tijd voor de activiteitenweek! Twee keer per jaar organiseert het LRC zo’n week, om leerlingen op een andere manier te laten leren. Leren door te ervaren.
De (gast)docenten hadden weer hun uiterste best gedaan om een mooi programma op te zetten. Een greep:
Zo gingen de brugklassers aan de slag met hun computervaardigheden en leerden alles over mediawijsheid. Leerlingen uit twee havo en vwo doken in het Leidsche Rijn van vroeger, nu en in de toekomst. In drie gymnasium werd ons klimaat onder de loep genomen en werden metingen gedeeld met scholen aan de andere kant hele wereld. Daarnaast mochten alle derdejaars hun heupen losgooien tijdens de dansdag, waar van klassiek ballet tot capoeira en stepdance werd gedanst. Leerlingen uit het vierde jaar maakten samen met hun crewleden de hele week hun eigen film (die binnenkort te zien is in de Cinemec!). In vijf havo bezochten ze de Rechtbank in Utrecht en waren aanwezig bij de openbare zittingen die op dat moment plaatsvonden. En de leerlingen uit vijf vwo namen deel aan een collegeweek over geesteswetenschap die het LRC organiseerde in samenwerking met de Universiteit Utrecht (UU).Leerlingen volgden colleges aan de UU. Door zich vanuit wetenschappelijk perspectief te verdiepen in verschillende actuele kwesties, leerden ze wat geesteswetenschap is en hoe verschillende soorten onderzoekers op hun eigen manier een bijdrage leveren aan onze maatschappij.
Het was een zeer geslaagde en leerzame week! Dank aan alle (gast)docenten die dit mogelijk hebben gemaakt!
Ook interessant
De verduurzaming van ons schoolgebouw vordert gestaag. We nemen u graag even mee!
In 2023 bestaat het Leidsche Rijn College 25 jaar. Een prachtig jubileum waar we meer dan trots op zijn! Om dit te vieren zijn er gedurende het jaar diverse feestelijke aangelegenheden. Daarnaast presenteren we met trots het jubileumlogo wat u vanaf nu op verschillende plaatsen gaat tegenkomen.
Stichting Oranje Horizon is op initiatief van ouders en studenten in het jaar 2002 opgericht om jongeren te begeleiden bij hun schoolloopbaan. Wij werden uitgenodigd ter kennismaking.
Als openbare school heten wij iedereen welkom en op onze school zijn alle geloofsovertuigingen welkom. Wij respecteren het recht op godsdienstvrijheid.
Op 19 en 20 januari hebben we zo'n 1700 potentieel toekomstige leerlingen mogen ontvangen tijdens de Open dagen. Wat was het een feest!
De kerstvakantie staat op het punt te beginnen, maar natuurlijk niet voordat we traditiegetrouw het jaar afsluiten met de kerstworkshops en kerstmarkt!